خطا
 • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 822
امروز شنبه, 30 تیر 1403 - Sat 07 20 2024

منو

صبح نزدیک است

تاریخ برای عبرت است و همیشه در حال تکرار.
روزی قرآن سر نیزه ها کردند و امیرالمؤمنین در حالی که مالک اشتر نزدیک به فتح و پیروزی بود، برخلاف میلش پیغام داد: مالک برگرد و حکمیت را پذیرفت. چرا که امام از إعمال میل و سلیقه ی شخصی خود معذور است و همیشه باید همراه امت باشد.

روزی امام برخلاف میلش قطعنامه را پذیرفت و گفت: "جام زهر را می نوشم" و با آن غم بزرگ از دنیا رفت. قبول کرد چون به او گفته بودند مردم خسته شدند و ادامه ی جنگ صلاح نیست و امام، امام امت بود نه شاه و دیکتاتور. باید پا روی نفسش می گذاشت و قبول می کرد. حتی اگر مطمئن بود اشتباه است. باید می پذیرفت چون در پیشگاه خداوند از إعمال نظر شخصی معذور بود.
پذیرفت و گفت: "...به واسطه حوادث و عواملی که از ذکر آن فعلًا خودداری می‌کنم، و به امید خداوند در آینده روشن خواهد شد و با توجه به نظر تمامی کارشناسان سیاسی و نظامی سطح بالای کشور، که من به تعهد و دلسوزی و صداقت آنان اعتماد دارم، با قبول قطعنامه و آتش‌بس موافقت نمودم..."
بعضی پس از قبول قطعنامه، به خیابان ها آمدند، شیرینی پخش کردند و پایان جنگ را تبریک گفتند، بعضی اما دلواپس تلخی زهری بودند که به قلب امامشان ریخته شد.

و امروز باز هم به اماممان میگویند مردم از تحریم، خسته شده اند. باید توافق کنیم و بپذیریم و از ادامه ی راه برگردیم، حتی اگر نزدیک پیروزی باشیم. امروز هم بعضی ها منتظرند به خیابان ها بیایند و شیرینی پخش کنند و تبریک بگویند. بعضی اما باز هم دلواپسند. دلواپس قلب امام که هنوز تیر می کشد و تلخی زهر در گلویش مانده و هرگز شیرین نشد و رفت.

اما مومن از یک سوراخ چندبار گزیده نمی شود. تاریخ برای درس گرفتن است. امروز در آستانه ی ظهور و پیروزی اسلام عزیز، اجازه برگشت نخواهیم داد و به یاری خداوند تا آخرین لحظه، پشت سر امام و سکاندار کشتی انقلاب خواهیم ماند. أَلَيْسَ الصُّبْحُ بِقَرِيبٍ؟

به قلم فاطمه رازقندی

alaisa-sobho-begharib

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

 • مهمان (سمیه)

  سلام.خوب بود.
  روند تاریخی خوب گفته شده.
  فقط پاراگراف یکی مونده به آخری آخر جمله را نفهمیدم(هرگز شیرین نشد و رفت)؟کجا رفت.جمله حاضر است نه غایب وگذشته

  آخرین بار در تاریخ حدود 9 سال قبل توسط مهمان ویرایش شد
 • مهمان (یکی)

  در پاسخ به: مهمان (سمیه)

  سلام
  اخیرا هاشمی گفته امام قبل از فوتشون گفته بودن زهر براشون شیرین شده. :D
  متن اشاره به این موضوع داره.